chemstar

ZAHVIEZDI V SÚŤAŽI MLADÝCH CHEMIKOV!

   Vitajte na stránke patriacej nadšencom o zákutia chémie, vedy, ktorej sa mnohí boja a je pre nich príliš tajomná, no pre nás a Vás je veľkou výzvou pochopenia všetkých dejov, ktoré sa dejú vôkol nás. Toto je správne miesto pre tých, ktorí radi robia pokusy a bádajú.

„Učenec v laboratóriu nie je len odborník, je to dieťa, ktoré pozerá na vedu ako na rozprávku. Vidí vo vede krásu.“
Marie Curie Sklodowska

o-sutazi

„Chémia je veda voňavá, farebná, prskajúca a dymiaca. Je vtipná a rada žartuje. To isté platí aj o chemikoch. (niektorých).”
Kamil Březina

Milí nadšenci chémie!

   Dovoľte predstaviť Vám našu súťaž, ktorej názov napovedá, že hľadáme hviezdu!

   Súťaž CHEMSTAR je určená najmä pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl so záujmom o spoznávanie chemických javov a dejov.

   Súťaž je každoročne zameraná na inú, aktuálnu tému, ktorá je spracovaná v podobe zaujímavých úloh, ktoré preveria ako Vaše teoretické znalosti, tak aj praktické zručnosti, a ich aplikovanie pri riešení daných problémov.

   Súťaž prebieha celkovo v dvoch kolách. Prvé, domáce kolo, prebieha korešpondenčnou formou, kedy Vám prostredníctvom Vašich vyučujúcich a tejto webstránky sprístupníme zadania súťažných úloh. Úlohy sú rozdelené do dvoch častí – teoretickej a praktickej. Zadania domáceho kola môžete vypracovávať s pomocou Vašich rodičov, priateľov, učiteľov, či vševedúceho internetu. Vypracované úlohy nám zašlete do termínu, ktorý je určený v sekcii „termínovník”, a my podľa Vašich odpovedí vyberieme tých najúspešnejších z Vás, ktorých následne pozveme k nám – na Strednú priemyselnú školu Samuela Mikovíniho do Banskej Štiavnice v sprievode Vašich učiteľov.

   Tu pre Vás budú pripravené ďalšie zaujímavé úlohy druhého, regionálneho kola, ktoré budete s našou pomocou riešiť priamo v skvele vybavených chemických laboratóriách a priestoroch našej historickej školy.

   V priestoroch školy bude pre Vás a Vašich učiteľov okrem súťaženia, už tradične, pripravený aj sprievodný program, ktorým chceme poukázať na zaujímavosti našej školy, nakoľko nehľadáme len šikovných žiakov, pre ktorých je chémia výzvou a zároveň vášňou, ale aj našich budúcich spolupracovníkov, ktorých nápady a kreativita sa pre nás v ďalších rokoch môžu stať inšpiráciou.

   Pre všetkých súťažiacich, ktorí postúpia do regionálneho kola, sú pripravené zaujímavé ceny. Tí najúspešnejší z Vás si okrem vecnej ceny odnesú aj oprávnený titul mladého chemika.

Do riešenia úloh Vám všetkým želáme veľa úspechu a trpezlivosti!
Tešíme sa na Vás!

Organizačný tím CHEMSTAR-u.

Súťaž prebieha od:

10. 05. 2021 - 06. 06. 2021

Do odovzdania riešení zostáva:

Dokumenty

pdf-ikona

Odpoveďové hárky

Prevziať
pdf-ikona

Zadania súťažných úloh

Prevziať
pdf-ikona

GDPR

Prevziať
vitaz

Výsledky

2. ročníka súťaže CHEMSTAR (2019/2020)

1. miesto | Samuel Praštík,
ZŠ Sama Cambela, Slovenská Ľupča

2. miesto | Karolína Lepáčeková,
ZŠ J. Horáka, Banská Štiavnica

3. miesto | Matúš Bista,
ZŠ s MŠ Š. Moysesa, Žiar nad Hronom

Výsledkovú listinu nájdete v pdf súbore.

Kontakt

Stredná priemyselná škola Samuela Mikovíniho

Akademická 13, 969 15 Banská Štiavnica
+421 902 158 381
+421 905 920 240
chemstar@minkovini.sk